Members

   
  SOCO MEMBERS

  • Una Aldridge                Mixed media/collage
  • Thierry Alexandre         Multimedia/performance art
  • Tony Allen                    Ceramics/painting
  • Neville Austin               Photography        
  • Jennie Bayntum            Glass
  • Paul Bartholomew         Painting/Installation      
  • Lynne Bingham             Mixed media/Installation
  • Roger Blaker                 Painting/Printmaking
  • Angela Braven               Painting
  • Patrick Burton               Painting/Design/Construction
  • Pip Carpenter                Painting /printmaking
  • Sinéid Codd                   Print/Installation
  • Heather Collins              Textiles
  • Francoise Cooper           Painting
  • Lesley Cornish               Painting/Collage
  • Wendy Cox                    Painting
  • Roz Cran                       Printmaking/performance art
  • Jean Davey Winter         Painting
  • Judy Dewsbery               Hostess/Painting
  • Marylyn Edwards            Printmaking/Painting
  • Anny Evason                  Garden design/Graphics/Drawing
  • Jackie Field                    Printmaking
  • David Fowler                  Graphics/Design/Installation
  • John Hacker                   Painting
  • Marilyn Hallam               Painting
  • Josephine Ho                  Textiles
  • Heather Hookey              Painting
  • Mary Hooper                   Mixed Media
  • Clyde Hopkins                 Painting/Printmaking
  • Helen Hunt                     Painting/Drawing/Antiquarian Book
  • Carolyn Jackson              Painting/Mixed Media
  • Geoff Johnson                 Painting/Printmaking
  • Cathryn Kemp                 Painting/Mixed Media
  • Louise Kenward               Installation/Photography
  • Grace Lau                       Photography/Writing
  • Alex Leadbeater               Painting/Printmaking
  • Gina Lelliot                      Mixed Media/Installation
  • Kathrine Little                  Painting/Sculpture
  • Bryn Manley                    Painting/Drawing
  • Rose Miller                       Painting/Drawing
  • Mary Morris                      Mixed media
  • Kathleen Mullaniff             Painting/Decoration/Ornament
  • Kate Orr                          Painting
  • Jen Painter                       Painting/Photography
  • Eugene Palmer                 Painting/Film
  • Geoff Parham                   Painting
  • Nicholas Pilcher                Painting
  • Anna Pontinutti                 Painting
  • Carly Ralph                      Textiles
  • David Reeve                     Painting
  • Nick Rowland                    Painting
  • Brian Rybolt                      Photography
  • Helen Silverlock                Installation/Photography
  • Charlotte Snook                Painting/Drawing
  • Harry Snook                     Painting/Printmaking/Photography
  • Kate Tudgay                     Sculpture/Painting/Drawing
  • Nicola Urling Clark            Painting
  • Susan Watts                     Sculpture
  • Ben White                        Painting/Printmaking
  • Alan Wright                      Stained Glass